Dakar 2024 s Promatem

2.1.2024

Citujeme z Jabloneckého deníku:

„Jabloneckého závodníka Milana Engela čeká jubilejní desátá účast na slavné Dakarské rallye. Maximem Milana Engela je patnáctá příčka z roku 2019. Šedesát procent etap bude oproti loňskému ročníku jiných, to už dobře ví. Tipuje, že to bude cesta peklem.

„Nečekal jsem, že budu mít tolik startů na tak těžkém závodě,“ prohlásil člen týmu Orion – Moto Racing Group Milan Engel, který několik let jezdí po boku Martina Michka.

Očekává, že nadcházející ročník bude hodně navigačně náročný a obává se nových elektronických roadbooků, které se rozhodl povinně zavést hlavní pořadatel. Dakar začne 5. ledna v Saudské Arábii.“

Aktualizováno 22.1.2024:

Velmi spokojený byl po dojezdu jablonecký Milan Engel – 22. příčka je pro něj třetí nejlepší v jeho kariéře na Dakaru. Lépe dojel v roce 2019 (15.) a 2021 (18). Ale třeba v loňském ročníku se kvůli technickým problémům do cíle nedostal.

„Jsem moc rád, že jsem to dokončil, i když to chvilkami nevypadalo. Jsem moc vděčný a děkuji týmu, že mi pomohli v mém desátém Dakaru. Kompletně děkuji za těch deset let, měli jsme spolu krásné i těžké chvilky. Ale vždycky stáli za mnou. Jdeme oslavovat,“ dodal Engel, který si v závěru Dakaru užil jízdu podél moře. „To bylo krásné. Jinak se hodně prášilo a v kaňonech nešel prach vůbec pryč.“