promat@promatpraha.cz

+420 224 390 811

ProČas (říjen 2016)

PDF verzi bulletinu můžete stáhnout zde.
Úvodník v audio podobě zde.


Vážený a milý Promačtenáři,

„po teplém září, zle se říjen tváří“ praví jedna z mnoha pranostik. Ještě je brzo na hodnocení, jak to letos vyjde nebo vyšlo, ale že přišel podzim, minimálně ten astronomický, o tom asi pochyb není. A s příchozím podzimem přichází tradičně i nové číslo našeho-Vašeho bulletinu ProČas®.

Informačním „tahákem“ čísla se zdá být článek s dobrými radami pro motoristy vydávajícími se za zimními radovánkami do hor, zejména těch zahraničních, alpských. Odlišnosti v tamějších motoristických zvyklostech mohou překvapit i ty z nás, kteří o nich víme, ale stejně na ně v hektičnosti příprav na výpravu za zimou do Alp zapomeneme. Proto oné malé opáčko od kolegy motoristy. Následuje pak krátké info v souvislosti s parkováním u naší pražské kanceláře, kdy změny v pražském systému parkování pro nerezidenty se dotklo i nás resp. Vás, našich zákazníků.

Další články čísla jsou sice převážně pokračováním zaběhnutých rubrik, avšak ani to by jim nemělo nijak ubrat na zajímavosti. Sport v podání neúnavného paralympionika Jirky Ježka a jeho vzpomínka na Rio a jachtařské dvojice Storch & Palkovský s komentářem k vítěznému tažení na Mezinárodním mistrovství Polska. A rovněž gastronomie – s oblíbenými tipy na dobrá vína, restaurace či (nejen) podzimní recept.

Pranostikou jsme začali, pranostikou skončíme. Listovali jsme brožurou se sesbíranými pranostikami na celý rok a tam – „teplý říjen – studený listopad“ a „jaký listopad, takový březen“ – jinými slovy, jak bude tak bude, některé pranostiky jsou tak univerzální, že lepší už je jen tvrzení předpovědi, přes den očekáváme světlo, naproti tomu přes noc bude víceméně tma. Příjemný a stejně zábavný podzim za každého počasí vám přeje celá redakce ProČasu. A tradičně – budiž Vám k tomu nápomocen i náš-Váš bulletin ProČas® !

Promat s.r.o.

Číst všechny novinky